AÇIK DENİZ KİMDİR?

Açık Deniz Bilişim ve Danışmanlık A.Ş.; 2008 yılında Uşak’ta kurulmuş olup, 2011’de “Türk Messenger” uygulamasıyla adını duyurmuştur. 2013 yılında yeniden yapılanmaya giden Firma, Akçay Şirketler Grubu’na dahil olmuştur.

2013 yılından itibaren İstanbul’da Arge faaliyetlerini yürütmeye başlayan Açık Deniz A.Ş.; Turkcell Fizy, Hürriyet E-Gazete, Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) gibi ülkemizde çok yoğun kullanılan  mobil proje uygulamalarını gerçekleştirmiştir.

Açık Deniz A.Ş., uluslararası bilgi güvenliği yönetim sistemi standartlarına uygunluğu belgeleyen “ISO-27001 Sertifikası”na sahiptir. 2015 yılından itibaren SİPER adlı  Kurum içi Şifreli Mobil Haberleşme uygulamasını geliştirmeye başlamıştır. 2018 yılında geliştirmeleri tamamlayarak, UITSEC Test Firması tarafından gerçekleştirilen ürüne ait güvenlik ve penetrasyon (sızdırmazlık) testlerinden başarı ile geçmiştir.

Açık Deniz A.Ş., 2018 yılında güvenli dosya arşivleme ve paylaşım sistemi olan AMBAR isimli ürünü geliştirmiştir. Bu ürün sayesinde, SİPER ve diğer uygulamalardan kurum içi ve kurum dışına paylaşılan tüm dosyalar güvenlik altına alınabilmektedir.

Ayrıca, Açık Deniz A.Ş.’ye ait kurum içi yönetişim yazılımı olan AKSİYON isimli ürün sayesinde; hem SİPER, hem AMBAR için bir yönetim sistemi ve kuruma ait tüm işlerin yönetilebileceği bir ürün geliştirilmiştir.

Açık Deniz A.Ş., halen yapay zeka yazılımı ile saldırı tespiti ve önleme çalışmalarına devam etmektedir.

Açık Deniz A.Ş., ile Havelsan A.Ş. arasında 2018 yılında İş Ortaklığı Sözleşmesi imzalanmıştır. Ayrıca, Bilgi Güvenliği Derneği’ne üye olup, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve SASAD’a üyelik için yapılan başvurularda süreçler devam etmektedir.

Firma; SaSaD’a, Bilgi Güvenliği Derneği’ne ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne üyedir.

VİZYONUMUZ

Vizyonumuz; yerli ve güvenli iletişim teknolojilerindeki rolümüzü, yenilikçi teknolojiler (yapay zeka, nesnelerin interneti, büyük veri, blok zinciri ve 5G) üzerinde yapılacak çalışmalar ile sürdürerek müşterilerimize dünya standartlarında özel çözümler sunmak ve küresel pazarlara açılmaktır.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz; iletişim ve bilgi güvenliği konusunda uzmanlaşmak, kendi geliştirdiğimiz yerli ve milli yazılımları kullanarak müşterilerimize en iyi çözümü sunmak ve etkin bir müşteri destek hizmeti sağlamaktır.

YAPTIĞIMIZ İŞİ SEVİYORUZ